איך לטפל בתער שלך

איך לטפל בסכין הגילוח: טיפים לניקוי ולאחסון סכין הגילוח

שימוש נפוץ בסכין הגילוח

גם אם משתמשים בסכין הגילוח בצורה מושלמת, הוא עדיין מתבלה לא מעט. שמירה על הניקיון של סכין הגילוח חיונית כדי להימנע מגילוח לא טוב – האם אתה עושה זאת בצורה נכונה?

הביצועים של סכיני הגילוח של Gillette מבוססים על הגיאומטריה המדויקת של המכשיר: הגודל והצורה של הלהבים ומיקומם מבחינת הרווחים ביניהם, האופן שבו הלהבים ממוקמים במחסנית, האופן שבו הידית של סכין הגילוח מחוברת למחסנית הלהבים והמנגנון המתכוונן שלו.

מדובר בכלי מדויק שהושקעה בכל חלקיו מידה רבה של תכנון. אמנם הלהבים ניתנים להחלפה, אך אין סיבה שתחליף למחסנית חדשה לפני שתנצל את המחסנית הנוכחית עד תומה.

ייתכן שאתה מזיק ללהבים של סכין הגילוח שלך בלי כוונה כשאתה מנסה לנקות אותם.

כללי "אל תעשה" עבור תחזוקה וטיפול בסכין הגילוח

גם כשאתה מחליט לנקות את סכין הגילוח שלך, ופועל עם הכוונות הטובות ביותר, אתה עלול לגרום לו נזק שלא במתכוון ולקצר את חיי הלהבים. שתי טעויות נפוצות בניקיון:

  • נקישה במחסנית הלהבים על גבי הכיור. נקישה במחסנית על אגן הכיור עלול לגרום נזק רציני לחלקי סכין שעוצבו לגילוח מדויק.

  • ניגוב סכין הגילוח במגבת. ישנם גברים שעושים זאת במטרה לייבש את הלהבים ולעזור להאריך את חייהם, אך פעולה זו עלולה בעצם לפגוע בלהבים ולהכין את הקרקע לגילוח פחות יעיל. במקום זאת, הנח ללהבים להתייבש לבד.

כל רכיב בלהבי הגילוח של Gillette ממוקם בזווית ובמרחק מדויקים ומחושבים ליצירת גילוח קרוב ונוח. הרגלי ניקיון רעים עלולים להשפיע על גיאומטריה מדויקת זו.

תחזוקה וטיפול נכונים של סכין הגילוח

טיפים לניקוי סכין הגילוח שלך:

  • החזק את המחסנית מתחת לזרם המים אחרי כל כמה משיכות, והנח למים לזרום מגב המחסנית אל החלק הקדמי כדי להיפטר משערות או חלקים אחרים שנתקעו.
  • נער את הסכין כדי להסיר עודפי מים ולייבש את הלהבים.

  • אחסן את סכין הגילוח במקום בטוח. אם סכין הגילוח שלך הגיע עם מעמד, אתה יכול להשתמש בו לאחסון הסכין.

אם אתה מעדיף לא להשאיר את הברז פתוח, אתה יכול גם לשטוף את להבי סכין הגילוח במים עומדים באגן הכיור או בכוס.

אם אתה משתמש בסכין גילוח עם ציר מתכוונן קדמי, כגון סכין גילוח מסדרת Gillette Fusion5 , הלהבים יתנקו בקלות. הודות למבנה של סכיני הגילוח הללו, המכונה ב-Gillette 'ארכיטקטורה פתוחה', הנגישות שלהם למים טובה יותר מאי פעם.

ניהול טוב של תחזוקת סכין הגילוח והרגלי ניקיון טובים צריכים להפוך לחלק משגרת הגילוח היומית שלך. ניקוי נאות של סכין הגילוח יעזור לשפר את ביצועי סכין הגילוח שלך, וישמור עליה לזמן רב יותר.

האם המאמר הזה היה מועיל?