מדוע להבי גילוח נוספים עושים הבדל

למה סכיני גילוח מרובי-להבים טובים יותר: סכיני הגילוח מרובי הלהבים של Gillette

הלהבים שבסכין הגילוח של Gillette אינם נמצאים שם משום שהם יפים, אלא משום שהוכחנו שהם מעניקים גילוח טוב יותר.

בוא נחזור אחורה בזמן לתקופתו של המייסד של Gillette, קינג ק' ג'ילט. המשימה שהטיל על חברת סכיני הגילוח של Gillette הייתה פשוטה: ’אנו נפסיק לייצר סכיני גילוח רק כאשר לא נוכל להמשיך ולשפר אותם’.

מאז שהמציא את סכין הגילוח עם הלהב היחיד בעל שני הקצוות, המשכנו קדימה והוספנו עוד ועוד שיפורים בסכיני הגילוח, במחסניות, בידיות ובכל הכלים הנדרשים לגילוח נקי וחלק.

אבל מה בדיוק הופך סכיני גילוח מרובי-להבים לטובים יותר?

כאשר הם מעוצבים במדויק, הם מספקים גילוח קרוב יותר ונוח יותר.

להשיג גילוח נקי יותר עם סכין גילוח בעל חמישה להבים

כדי להבין מדוע סכיני גילוי מרובי-להבים כמו Gillette Fusion5, Gillette Fusion5 ProGlide או Gillette Fusion5 ProShield מספקים גילוח כה קרוב ונוח, עליך קודם כל להבין את טבעם האמיתי של שיער הזקן שלך ושל עור הפנים שלך.

שיער הפנים קשיח כמו חוטי נחושת, והוא גדל מתוך עור שהוא רך ועדין, בעל מרקם ותנועתיות דמויי-ג'ל כמעט. העור והשיער ממשיכים לנוע ולהשתנות במהלך הגילוח, וסכיני גילוח מתקדמים משתמשים בתנועה זו לטובת הגבר.

סכין גילוח בעל להב אחד יכול לגלח רק את מה שגלוי על פני שטח העור. סכין גילוח בעל חמישה להבים יכול לעשות הרבה יותר מכך.

הלהב הראשון מתחיל את העבודה. הוא חותך את השערה, ותוך כדי כך, מרים אותה בעדינות מן העור. לפני שהשערה מספיקה לחזור למקומה, מגיע הלהב הבא וחותך אותה עוד יותר.

תהליך זה, שנקרא 'הִיסְטֵרֵזִיס', התגלה בסוף שנות ה-60 של המאה ה-20, כאשר Gillette פיתחה את סכין הגילוח מרובה הלהבים הראשון שלה, Gillette Contour (המוכר גם בשם Gillette Atra).

כל להב חוזר על התהליך. סכיני הגילוח שלנו עם שלושת הלהבים מגלחים קרוב. סכיני הגילוח שלנו עם חמשת הלהבים מגלחים קרוב עוד יותר.

לאחר משיכת סכין הגילוחמרובה הלהבים, העור והשיער נרגעים, והשיער נסוג אל מתחת לפני השטח.

ככל שהשערה מתקצרת בכל חיתוך, כל להב מתקרב מעט יותר אל העור. המרחק הוא אמנם זעיר, אך הוא חיוני ליצירת גילוח נוח עם גימור חלק.

סכיני גילוח מרובי-להבים מספקים גילוח נוח יותר בכל פעם

סכין גילוח מרובה-להבים, עם הגיאומטריה המתקדמת, מפזר את העומס שהיד שלך מפעילה על הידית באופן שווה על כל אחד מהלהבים. ככל שיש יותר להבים, כך פיזור העומס טוב יותר, בתנאי שהלהבים ממוקמים במרחק הנכון זה מזה.

מדוע זה משנה? עור הפנים הוא רך ודמוי-ג'ל, וכאשר לוחצים עליו כנגד מחסנית הגילוח, נוצרת בליטות הנדחפות וחודר אל בין הלהבים הבודדים בעוד המחסנית עוברת על גבי העור. חדירה זו של העור עלולה לגרום לגירוי, לשריטות ולחתכים.

סכין גילוח עם חמישה להבים (במרחק הנכון זה מזה) מצמצם את הבליטות בעור לעומת סכין בעל שלושה להבים. כלומר, העור ישר יותר, והבליטות מצטמצמות בעד יותר מ-30% (Fusion5 לעומת MACH3). כתוצאה מכך,dאתה משיג גילוח קרוב ונוח, ופוחתת הסבירות שתיחתך במהלך הגילוח.

סכיני הגילוח ProGlide ו-ProShield שלנו כוללים גם מייצב להבים הממוקם במרכז המחסנית, שנועד לשמור את הלהבים במרחק אופטימלי זה מזה. מאפיין זה הופך את הגילוח לנוח אף יותר.

האם המאמר הזה היה מועיל?