כיצד להתמודד עם דלקת גילוח ושערות חודרניות

בעוד שגברים רבים עשויים לחוות גירויים בעור לאחר הגילוח, חלק מהגברים עשויים לפתח סוג כרוני של דלקת גילוח בשם Pseudofolliculitis Barbae או PFB. מחלה זו גורמת להופעת בליטות שעלולות לכאוב לאחר הגילוח. להתמודדות עם דלקת גילוח Gillette מציעה כמה טיפים לצמצום תופעת השערות החודרניות או דלקת גילוח..

לטיפים להתמודדות עם גירוי הנגרם עקב הגילוח שאינו קשור ל-PFB (דלקת גילוח), עיין במאמר שלנו בנושא צריבה וגירויים כתוצאה מגילוח.

דלקת גילוח: זה הסיפור

דלקת גילוח ושערות חודרניות מקורן בראש ובראשונה מנטייה גנטית לשיער מתולתל במיוחד. צורתם הבלתי אחידה של שערות מתולתלות ושל התלתלים עצמם מעניקה לשיער נטייה להידחף חזרה לתוך פני השטח של העור כשהוא צומח מחדש לאחר הגילוח. מרכיב גנטי זה הופך שערות חודרניות ודלקת גילוח לתופעות נפוצות במיוחד בקרב גברים ממוצא אפריקאי או הודו-אירופאי. חשוב לשים לב שלא כל הבליטות המופיעות לאחר גילוח הן PFB, כך שאם אתה סבור שאתה סובל ממחלה זו, צעד ראשון יעיל הוא תמיד להיוועץ ברופא העור שלך לקבלת אבחון ודרכים להתמודדות עם התסמינים של שערות חודרניות.

בנוסף לגורמים גנטיים, ישנם מספר דברים נוספים המתרחשים במהלך הגילוח ועשויים להעלות את הסבירות להתפרצות דלקת גילוח. כאשר סיב השערה יבש, לסכין הגילוח קשה הרבה יותר לגלח אותו, דבר המוביל ליותר משיכות ומריטות. לא רק שהתרחשות זו גורמת לחוסר נוחות, היא עשויה גם לגרום לגילוח קצוות השיער בזווית, ובכך לאפשר לשערה לחדור בקלות רבה יותר חזרה לתוך העור בעת הצמיחה ולהגביר את הסיכון להתפרצות דלקת גילוח.

Las erupciones y el vello enquistado nacen de una tendencia genética al vello extremadamente rizado

טיפים להפחתת הופעת דלקת גילוח בזמן הגילוח:

1

הרטב וקלף:

ראשית, הרטב את האזור לריכוך שיער הפנים. שיער יבש קשה יותר לחתוך ויש לו יותר סיכוי לגדול בחזרה לתוך העור. רצוי להתגלח בזמן או אחרי מקלחת חמימה. או שאתה יכול להצמיד מגבת חמה ורטובה לעור הפנים לדקה-שתיים. אפשר לשיערות הלכודות להשתחרר על ידי שימוש בסבון פנים או סקראב.
2

הקצף:

השתמש בג’ל גילוח, קצף או קרם באיכות גבוהה לעור רגיש. הקצף ומרח את כל האזור להרטבת השיער ולסיוע להגנה מפני גירוי במהלך הגילוח. הנח לג’ל להיספג לפני שאתה מתחיל.
3

גלח:

הכי חשוב- השתמש בסכין גילוח שעוצבה במיוחד לעור רגיש - כגון Gillette SkinGuard, עם טכנולוגיה מתאימה שמבטיחה שהלהבים מגלחים את השיער תוך כדי הגנה על העור. בדוק את הלהבים לפני שאתה מתחיל להתגלח: להבים קהים עלולים עלולים לגרום למשיכה ולמריטה ולהביא לגירוי, צריבה ופריחה. התגלח בתנועות קלות ועדינות. המנע מלעבור על אותו אזור יותר מדי פעמים שכן זה יכול לגרום לגירוי. שטוף את הלהבים בתדירות גבוהה והוסף ג’ל גילוח במידת הצורך. שיער פנים גדל בכל מיני כיוונים - נסה לגלח בכיוון שמרגיש הכי נוח. השאר את האזורים הרגישים בפנים לסוף הגילוח. כשמאפשרים לג’ל הגילוח להשאר יותר זמן ולהיספג, השיער נהיה רך יותר וקל יותר לגילוח. השתמש בלהב הבודד Precision Trimmer מאחור ליצירת קווים חדים סביב שיער הפנים ולגילוח אזורים שקשה להגיע אליהם, למשל מתחת לאף.
4

הרגעה:

שטוף את פניך במים קרים ויבש במגבת. עסה את הפנים באפטר שייב מועשר בלחות כדי להשיב את הלחות לעורך ולהרגיע אותו. נסה להתגלח באופן קבוע כדי לא לאפשר לשערות לשיער לצמוח לאורך שיגרום לו להיכנס חזרה לעור.

הוסף לחות, גלח והרגע - ארבע הפעולות הללו, בשילוב עם סדרת מוצרי הטיפוח לגילוח של ג'ילט יעניקו לך את הכוח לעזור לטפל בדלקת הגילוח שלך.

לטיפים להתמודדות עם גירוי הנגרם עקב הגילוח שאינו קשור ל-PFB (דלקת גילוח), עיין במאמר שלנו עלצריבה וגירויים כתוצאה מגילוח.

האם המאמר הזה היה מועיל?