איך למנוע דלקת גילוח וגירויים ולטפל בהם

מרגיש את הכאב בחדר הכושר? מעולה. מרגיש את הכאב מסכין הגילוח שלך? לא כל כך מעולה. כולנו מתמודדים עם דלקת גילוח מעת לעת, אולם על-ידי נקיטת צעדים נכונים, ניתן להתמודד עמה. להלן הגורמים, טיפים למניעה ודרכי הטיפול.

מה זה?

דלקת גילוח, או פריחת גילוח, היא גירוי בעור העשוי להיגרם על-ידי גילוח יבש, גילוח חזק מדי או גילוח באמצעות להב קהה. היא בדרך כלל מופיעה מספר דקות לאחר הגילוח, ועשויה אף להופיע כפריחה במקרים חמורים יותר. דלקת גילוח ופריחת גילוח אינן אותו הדבר כמו דלקת גילוח קלינית, מצב הנגרם בעקבות שערות חודרניות. למד כיצד להתמודד עם דלקת גילוח כאן.

הגורמים:

גילוח יבש

השתמש תמיד בקרם גילוח. קרמים לגילוח מלאים בחומרי סיכה להגנה על העור, המסייעים לסכין הגילוח להחליק על פניך ויכולים לסייע גם לשמור על הלחות בזמן הגילוח. כאשר השיער מלא לחות, הוא מתנפח ומתרכך, ועל-ידי כך מאפשר לסכין הגילוח להחליק דרך השיער בקלות רבה יותר. פעולה זו יכולה להוביל להפחתת משיכות ומריטות, גירודים בעור וגירויים. זו ההמלצה שלנו.

הפעלת לחץ רב מדי

הפעלת כוח רב מדי על סכין הגילוח היא הדרך המהירה לדלקת גילוח. החלק בקלילות מעל לשכבה של קרם או ג'ל גילוח כדי לשמור על יופי פניך. הנח לסכין הגילוח לעשות את העבודה.

No presiones demasiado sobre la capa de crema o gel de afeitado

עצות למניעה:

החלף את הלהבים

אל תיתן ללהבים פגומים לגרום לדלקת. כאשר אתה מתחיל לחוש חוסר נוחות, החלף את הלהבים הקהים להפחתת המשיכות והמריטות במהלך הגילוח.

אל תניח לתנועות חוזרות לגרום לדלקת

גברים מבצעים בממוצע 170 תנועות במהלך הגילוח, וכמעט 120 מתוכן הן תנועות חוזרות. מרגע הסרת קרם הגילוח, שים לב לתנועות חוזרות, מכיוון שהן מפחיתות את הסיכוך וכתוצאה מכך עלולות להוביל לגירוי הנגרם בעקבות הגילוח. למרבה המזל סכין הגילוח SkinGuard של Gillette® עוצב במיוחד כדי לעצור את הגירוי. עם ה- SkinGuard שנמצא בין הלהבים, הוא עוזר לצמצם משיכות ומריטות ולחתוך את השיער צמוד לעור, ובכך מסייע במניעת הגירוי.

החלק בקלילות

עור פניך רגיש. התגלח בכיוון הזיפים והפעל לחץ קל בלבד כדי להימנע מדלקת גילוח, מגירויים ומחתכים.

טיפולים:

השלם את הגילוח על-ידי שימוש בג'ל או בתחליב אפטר שייב עם תוספת לחות שירענן את עורך, ישיב לו לחות ויותיר תחושה נעימה יותר בעור. זו ההמלצה שלנו.

האם המאמר הזה היה מועיל?